Festival srednjovjekovlja koji se održava u Cazinu od 08. do 11.06.2023. godine polahko se privodi kraju. Na trećem danu, pored izrazito interesantnog obilaska grada koji je organiziran uz pomoć Centra za kulturu i turizam Cazin, posjetitelji su mogli uživati i u sjajnom izlaganju i panel diskusiji čiji su učesnici bili umjetnici koji su na jedan poseban način pričali o srednjovjekovlju i na koji način je imalo utjecaja na njihove karijere.

Učesnici panela su bili:
– Adnan Hajrulahović: “Snaga žene u srednjovjekovlju kao inspiracija za modu”
– Tarik Hodžić:  “Bosanski vitez”
– Edin Durmišević: “Promocija kulturnog i historijskog naslijedja kroz ilustraciju – Kraljevi i kraljice Bosne”
– Adis Fejzić: “Kontinuitet i multiskulpturalnost umjetnosti stećaka”

Pored sjajnog programa koji su nam omogućili naši panelisti, svi posjetitelji su imali priliku uživati u izložbi “Kraljevi i kraljice Bosne” čiji su autori Emir Durmišević i Edin  Durmišević. Izložba će se od ponedjeljka moći pogledati i u Galeriji CKT Cazin.